Голова правління Національної енергетичної компанії Володимир Кудрицький наголосив, у стані війни, які б руйнування не зазнавала українська енергетична інфраструктура, європейська енергосистема у досить великому обсязі може надати необхідну потужність.
Про це Володимир Кудрицький сказав на брифінгу, передає
«Еспресо.Захід».
«Ми сьогодні отримали потужне джерело підтримки з Європи. Які б руйнування не зазнавала наша електроенергетична інфраструктура, ми знаємо, що нам плече може підставити Європа, — коментує приєднання до європейської енергосистеми Володимир Кудрицький. — Європейська енергосистема у досить великому обсязі може надати необхідну нам потужність. Не зважаючи на те, що три тижні наша енергосистема працювала напрочуд стабільно і фактично якість балансування енергосистеми не поступалася європейській, тим не менше в умовах війни є багато не визначеності і ми повинні мати надійне додаткове джерело постачання електричної енергії. Це важливо, аби ми гарантували енергоживлення для наших споживачів і Збройних сил України».
«Ми стали частиною живого єдиного енергетичного простору, який простягся від Лісабону до славного українського Маріуполя».
Володимир Кудрицький наголошує, Україна змогла приєднатися до європейської енергосистеми за п’ять років у той час, коли зазвичай такий процес займає набагато більше часу.
«Це технічно надзвичайно складний процес, адже в електроенергетиці все функціонує в режимі реального часу і це фактично означає, що ми стали частиною живого єдиного енергетичного простору, який простягся від Лісабону до славного українського Маріуполя, — додає Володимир Кудрицький. — Це означає, що наша внутрішня енергосистема за нашими основними параметрами повинна бути подібна до європейської для того, щоб після приєднання вона не створила проблем самим європейцям. На початку цього шляху ніхто навіть всередині України не очікував, що це стане можливим у 2022 році, думали процес триватиме до 15 років і коштуватиме десятки мільярдів євро. Насправді у нас вийшло все набагато швидше і ми вклали приблизно 700 мільйонів євро за весь цей період в електростанції та електромережі».