Велика Британія запровадила новий санкційний пакет проти організаторів російських псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України
Про це інформує пресслужба уряду Великої Британії.
До санкційних списків увійшли 33 особи пов’язані з «референдумами».
«Санкції спрямовані проти високопоставлених російських чиновників, які забезпечують проведення незаконних виборів у чотирьох областях України, а також проти «улюбленого піар-агентства Путіна», — йдеться у повідомленні.
У новому списку є й гауляйтер окупованої частини Запорізької області Євген Балицький.
Також санкції стосуються олігархів із глобальним статком — 6,3 млрд фунтів стерлінгів та керівників рад директорів державних банків.
«Фіктивні референдуми, які проводяться під дулом пістолета, не можуть бути ні вільними, ні чесними, і ми ніколи не визнаємо їх результати. Вони дотримуються чіткої моделі насильства, залякування, тортур і примусової депортації в захоплених районах України.
Сьогоднішні санкції стосуватимуться тих, хто стоїть за цими фіктивними голосуваннями, а також осіб, які продовжують підтримувати загарбницьку війну російського режиму. Ми підтримуємо український народ, і наша підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно для відновлення його суверенітету», — заявив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі.
Обмежувальні заходи поширили на «Гознак», PR-агентство Ima-Konsalting та чотирьох російських бізнесменів — власників розробницької групи компаній «Київська площа» Року Нісанова та Зараха Ілієва, президента Уральської гірничо-металургійної компанії Іскандара Махмудова та президента міжнародної групи компаній «АРЕТИ» Ігоря Макарова.
Під санкції потрапили й 55 членів правління компаній, пов’язаних із російським урядом, із них 23 входять до ради директорів та правління Газпромбанку, 16 є членами наглядової ради та правління Сбербанку, а 10 – працівниками Совкомбанку.
Загалом Велика Британія внесла до санкційних списків щодо РФ вже майже 1,2 тис. фізичних осіб і 120 структур.