Про це зазначається в картці документа на сайті Верховної Ради України.
«Повернуто з підписом Президента», – повідомляється в графі «дати та стан проходження» законодавчого акта.
Довідка
Документ визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду у цій сфері.
Зокрема, у законопроєкті з’явилося визначення, що онлайн-медіа вважатимуться ЗМІ, які регулярно поширюють інформацію за допомогою інтернету на власному вебсайті. Але це не стосуватиметься медіа, які віднесені до аудіовізуальних медіа.
Також національна рада з питань теле- та радіомовлення отримає більше повноважень. Наприклад, вона регулюватиме й діяльність онлайн-медіа та матиме повноваження накладати покарання. Однак, в Інституті масової інформації вказують на ризики залежності Нацради від влади.
Половину членів регулятора призначає президент, решту — Верховна Рада. В ІМІ також наголошують, що в умовах президентської монобільшості у парламенті Нацрада фактично потрапляє під контроль влади.
Низка норм законопроєкту направлена на обмеження щодо змісту інформації. Наприклад: забороняється поширювати російську пропаганду; інформацію, що принижує чи зневажає українську мову; інформацію, що заперечує або виправдовує злочинний характер комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років в Україні; пропаганду наркотичних та психотропних речовин тощо.