Про це повідомили у Лабораторії гуманітарних досліджень Єльської школи громадської охорони здоров’я.
“Кілька таборів Російська Федерація рекламувала як “інтеграційні програми”, з очевидною метою інтегрувати дітей з України в бачення російського уряду щодо національної культури, історії та суспільства”, – йдеться у звіті.
Зазначається, що у таборах утримують понад 6 тисяч вивезених з України дітей. Їхній вік від 4 місяців до 17 років. Згідно з оприлюдненим звітом Лабораторії, у Росії створили не менше 43 таборів, зокрема в Криму.
“Серед таборів 12 зосереджені навколо Чорного моря, 7 – в окупованому Криму і 10 – навколо міст Москви, Казані та Єкатеринбурга. Одинадцять таборів розташовані на відстані понад 500 миль від кордону України з Росією, зокрема два табори у Сибіру та один на Далекому Сході Росії. Точна кількість об’єктів, ймовірно, значно більша за 43”, – йдеться у документі.
При цьому у Лабораторії наголошують, що основною метою таборів є політичне перевиховання – щонайменше 32 (78%) табори, виявлені Єльським комітетом з прав людини, займаються систематичним перевихованням, яке знайомить українських дітей з орієнтованою на Росію академічною, культурною, патріотичною і/або військовою освітою.
“Численні табори, схвалені Російською Федерацією, рекламуються як “програми інтеграції” з очевидною метою інтеграції дітей з України у бачення російською владою національної культури, історії та суспільства”, – констатували дослідники.