Про це мовиться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
«Дуже ймовірно, що Кремль використовує побоювання ядерної ескалації та призупинення Нового договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) в надії стримати підтримку Заходу для України та уповільнити передачу обіцяної військової допомоги. Кремль навряд чи застосує ядерну зброю, але регулярно робить неправдоподібні погрози ядерної ескалації, намагаючись залякати Захід і звернутися до його ультранаціоналістичної бази, як ISW повідомляв раніше», — зазначили експерти.
У звіті нагадали, що 2 березня держсекретар США Ентоні Блінкен у Нью-Делі, в Індії, поспілкувався з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
Держсекретар заявив, що він закликав Сергія Лаврова скасувати призупинення РФ 28 лютого співпраці з Новим СНО, який накладає обмеження на кількість російської та американської ядерної зброї міжконтинентального діапазону. Зокрема Ентоні Блінкен висловив готовність США співпрацювати з Росією щодо контролю над стратегічними ядерними озброєннями незалежно від стану війни в Україні чи американсько-російських відносин.
«Однак російські чиновники навряд чи продовжуватимуть змістовні дискусії щодо відновлення Нового СНО», — резюмували в ISW.