Глава Міністерства закордонних справ Великої Британії, Джеймс Клеверлі, оголосив про введення нових «знакових» санкцій, спрямованих на обмеження доступу Росії до закупівлі військового обладнання.
Цю інформацію оприлюднило видання «Європейська правда» з посиланням на повідомлення британського уряду.
Згідно з подробицями, Клеверлі оголосив про введення санкцій проти 22 фізичних та юридичних осіб за межами Росії, які підтримують незаконне вторгнення РФ в Україну. Також були введені санкції проти трьох російських компаній, які постачають електроніку, необхідну для військової техніки, що використовується на полі бою.
Серед осіб, які потрапили під санкції:
- Дві турецькі компанії, Turkik Union та Azu International, за їхню роль у постачанні мікроелектроніки до Росії, яка має важливе значення для військової діяльності Росії в Україні.
- Компанія Aeromotus Unmanned Aerial Vehicles Trading LLC з Дубаю, за постачання безпілотників і компонентів для них до Росії.
- Громадянин Словаччини Ашот Мкртичев, якого звинувачують в участі в спробі продажу зброї між КНДР і Росією.
- Громадянин Швейцарії Ансельм Оскар Шмукі за його роль у російському фінансовому секторі, зокрема на посаді керівника московського офісу компанії DuLac Capital Ltd.
Крім того, Велика Британія розширила санкції проти Ірану та Білорусі за їхню роль у підтримці російських військових дій. Список санкцій включає іранські фізичні та юридичні особи, що займаються розробкою та виробництвом БПЛА для Корпусу вартових ісламської революції, а також білоруські оборонні організації, що підтримують виробництво військової технології для білоруського режиму.
При цьому відзначається, що російська оборонна промисловість великою мірою залежить від зовнішніх компонентів, і обмеження доступу до них призводить до викликів для російських військових, які тепер шукають альтернативні джерела постачання для підтримки своїх операцій.