Про це він сказав під час панельних дебатів у Арендалі 15 серпня, передає VG.
«Я вважаю, що рішенням для України може бути відмова від території та отримання натомість членства в НАТО», — заявив Єнсен.
Водночас він сказав, що Україна має вирішувати як час, так і умови будь-яких переговорів із Росією.
Відповідаючи на запитання VG, чи вважає НАТО, що Україна повинна поступитися землями для досягнення миру з Росією та майбутнього членства в Альянсі, Єнсен зазначив, що дискусія про можливий статус після війни вже триває.
«Я не кажу, що так має бути. Але це може бути можливим рішенням», — сказав начальник канцелярії Столтенберга.
Що відомо про вступ України до НАТО
11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів країн НАТО. Засідання пройшли на рівні лідерів країн та урядів. У зустрічах взяли участь лідери 31 країни НАТО включно з президентом США Джо Байденом, додатково були запрошені делегації Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Австралії, України та Швеції. Загалом до Вільнюса прибули понад 2400 членів з 48 іноземних делегацій, у тому числі до 40 очільників держав і до 150 інших високопоставлених урядовців. Також у саміті взяв участь український президент Володимир Зеленський.
11 липня саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень щодо України: скасовується етап Плану дій щодо членства, а запрошення до Альянсу країна отримає після виконання вимог для вступу і за умови згоди всіх союзників.
Володимир Зеленський обурився наявністю «умов» для отримання Україною запрошення до НАТО та заявив, що це схоже на «неготовність запросити нашу країну до Альянсу».