Про це повідомила дочка співачки Тоня Матвієнко.
«Мама померла», — написала вона.
Подробиць про смерть матері дочка не надала.
Ніна Матвієнко не дожила до свого 76-річчя лише 2 дні.
Який внесок зробила Ніна Матвієнко у культуру України
Українська співачка розпочала свою творчу кар’єру солісткою вокальної студії при Державному українському народному академічному хорі імені Григорія Верьовки. Новий період у творчій долі пов’язаний з роботою в Національному ансамблі солістів «Київська камерата», солісткою якого вона стає з 1991 року. Дивно виразний характер фольклорного співу співачки гармонійно поєднується з академічним стилем виконання «Камерати».
У 1975 році Матвієнко заочно закінчила філологічний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка і активно займається літературною творчістю. Ще в радянські часи Ніна Матвієнко написала історію народного хору імені Григорія Верьовки, надрукувала кілька власних віршів, оповідань і есе.
Вершинним літературним надбанням співачки стала її біографічна книга «Ой виорю нивку широкую», яка вийшла 2003 року у видавництві Українського центру народної культури «Музей Івана Гончара». У книзі подано пісенно-музичний матеріал із власного репертуару. У репертуарі співачки багато народних пісень, серед них обрядові, ліричні, гумористичні, пісні-балади.
Крім того, Матвієнко була вправною актрисою. Вона грала в телевиставах «Маруся Чурай», «Катерина Білокур», художніх фільмах «Солом’яні дзвони», «Пропала грамота» і радіовиставах. Співачка озвучила ряд науково-популярних, документальних кінофільмів, кілька теле- і радіопрограм. 1984 року брала участь у створенні українського мультфільму «Колискова».
1988 року був знятий фільм за участю Ніни Матвієнко «Русалчин тиждень». Серед авторських театрально-режисерських робіт акторки музичний спектакль «Під сонцем» за участю японського танцівника Тадаші Ендо, а також грандіозне музично-сценічне дійство «Золотий камінь посіємо ми».
Творчий шлях Ніни Матвієнко був відзначений у 1978 році — за великий внесок у розвиток українського мистецтва і за активну культурно-творчу діяльність співачка отримала звання заслуженої, в 1985-му — народної артистки України. Також у 2016 році їй присвоєно звання «Почесної громадянки Києва».
У 2006 році тодішній президент Віктор Ющенко нагородив співачку званням Героя України «за вершинний пісенний талант, що пробуджує і звеличували духовну силу українського народу».
Leave a Reply