Про це пише Washington Post, посилаючись на анонімних силовиків Служби безпеки України.
Зазначається, що оперативники СБУ встановили прихований відсік у клітці для кота, куди й заховали компоненти вибухівки. Клітка не викликала підозр у військових на пункті пропуску, оскільки перевозили її у машині, де перебувала матір з 12-річною донькою.
Через місяць пристрій здетонував під Москвою в позашляховику, яким керувала донька російського пропагандиста Олександра Дугіна, який закликав до масових вбивств українців. Журналісти пишуть, що саме він був ціллю СБУ, а не його донька.
Зазначається, що ця операція в серпні 2022 року була частиною тіньової війни, під час якої українські розвідувальні служби також двічі розбомбили Кримський міст.
За словами посадовців, у місіях брали участь елітні групи українських оперативників, які були навчені та оснащені в тісному партнерстві з ЦРУ.
«Починаючи з 2015 року, ЦРУ витратило десятки мільйонів доларів, щоб перетворити радянські служби України на потужних союзників проти Москви. Агентство забезпечило Україну передовими системами спостереження, навчало новобранців на об’єктах в Україні, а також у Сполучених Штатах, побудувало нові штаб-квартири для відділів української військової розвідки та обмінювалося розвідданими в масштабі, який неможливо було уявити до того, як Росія незаконно анексувала Крим», — йдеться у повідомленні.
Також, за словами чиновників, ЦРУ зберігає значну присутність у Києві. Представники розвідки США підкреслили, що ЦРУ не бере участі в цілеспрямованих операціях зі знищення, а зосереджується на зборі розвідданих.
Попри це, журналісти відзначили, що деякі посадовці не схвалюють подібні операції з ліквідації.
«У нас забагато ворогів, яких важливіше нейтралізувати. Людей, які запускають ракети. Людей, які чинили безчинства в Бучі. Вбивство дочки провоєнного пропагандиста є дуже цинічним», — коментує високопоставлений український силовик.
«Якщо розвідувальні операції України стануть ще сміливішими — наприклад, проти росіян у третіх країнах — ви можете собі уявити, які це може спричинити розбіжності з партнерами та стати серйозним протиріччям із ширшими стратегічними цілями України», — сказав ще один чиновник. На його думку, серед таких цілей – членство в НАТО та Європейському Союзі.