У разі повернення Дональда Трампа до Білого дому на пост президента Сполучених Штатів Америки у 2024 році допомогу Україні буде скорочено в рази.
Таку думку висловив 24 жовтня колумніст The Washington Post Лі Хокстейдер.
Судячи з недавніх опитувань, виборці однаково готові голосувати і за Трампа, і за переобрання чинного американського президента Джо Байдена. Другий термін для Трампа можливий, зазначив колумніст. Фінансову допомогу Україні буде в такому разі скорочено.
«Це спонукало стурбованих західних лідерів розпочати розробку стратегій, покликаних забезпечити надійний захист України. Ніхто не уявляє, що європейські союзники зможуть заткнути дірку, яка б утворилася у разі відсутності військової допомоги США», – йдеться у матеріалі The Washington Post.
Колишній американський президент вважає, що Сполучені Штати мають припинити фінансувати Україну доти, доки європейські країни не зрівняються з Вашингтоном за коштами, витраченими на допомогу Україні.
За словами колумніста, європейські лідери очікують на перемогу Трампа на виборах і «розпочали розробку стратегії», спрямованої на надання допомоги Україні без участі Сполучених Штатів. «У європейських столицях зараз мало говорять про перемогу Києва, принаймні найближчим часом. Необхідний реалістичний план виживання України», – зазначив автор статті.
За його словами, неможливо уявити, що Європа «зможе заткнути дірку, яка виникне у разі відсутності американської військової допомоги, яка становить майже половину всієї військової допомоги, яка спрямовується на Україну». Хокстейдер нагадав, що за 20 місяців, що минули з моменту початку повномасштабної війни, Захід направив Києву допомогу, зокрема й військову, на суму, що перевищує $230 млрд, наголосив колумніст.
Крім того, продовжив він, у Європі нібито «намітився консенсус щодо того, як спілкуватися з республіканцями в Конгресі» – для збереження обсягу військової допомоги США Україні потрібно менше говорити про Київ і більше про Пекін, про можливість не допустити гіпотетичного «вторгнення» на Тайвань.
«По суті, між Росією та Заходом триває перегони переозброєнь, в яких Україна може опинитися перед обличчям екзистенційної загрози. І ці перегони відбуваються якраз у той момент, коли ключовий постачальник зброї для Києва – США – здається все більш ненадійним союзником», – вважає колумніст.
На цьому фоні, зазначається у статті, потреби України стають невідкладними, а «перешкоди, що стоять перед її європейськими союзниками, стають дедалі серйознішими». Так, Велика Британія та Німеччина «насилу відновлюють фінансове становище після пандемії, а Франція за загальним обсягом наданої Україні військової допомоги відстає від них». У деяких європейських державах громадська підтримка допомоги Україні слабшає, а у разі скорочення американських постачань може різко впасти.
На думку колумніста, зараз «йдеться про підтримку авторитету США у світі». «Оскільки цей аргумент втрачає чинність в очах деяких американців, перед Європою постає питання про те, як зберегти Україну», – підсумував Хокстейдер у статті The Washington Post.
Leave a Reply