Палата представників США теж розгляне визнання Росії спонсором тероризму

Росія

Про це йдеться в законопроєкті, внесеному до Палати представників США групою на чолі з демократом Тедом Лью.

«Сполучені Штати повинні використати всі наявні інструменти, щоб зупинити насильницьку агресію Росії в Україні… Спираючись на санкційні повноваження, надані Конгресом, законопроєкт ще більше ізолюватиме Росію та завдасть більших економічних наслідків режиму Путіна», – заявив він.

Документ передбачає, що з моменту його ухвалення Російська Федерація «вважатиметься такою, що є визнаною країною чи урядом, що неодноразово надавала підтримку актам міжнародного тероризму». Але, на відміну від резолюції Сенату, в законопроєкті Палати представників не міститься заклику до Державного департаменту.

За даними Politico, минулого тижня спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі попереджала держсекретаря Ентоні Блінкена, що в разі, якщо його відомство не визнає Росію спонсором тероризму, це зробить Конгрес.

Співавтор документа, конгресмен від Республіканської партії Адам Кізінгер вважає, що його ухвалення «відріже владу Путіна і його друзів від цивілізованого світу та навішуємо на Росію ярлика світового вигнанця – такого як Куба, Сирія, Північна Корея та Іран».

Відомо, що визнання країни державою-спонсором тероризму передбачає низку обмежень: від економічних санкцій проти держав-партнерів РФ до замороження державних активів та експорту в Росію. А проте, офіційні особи США раніше вказували, що нинішні санкції проти Москви по суті відповідають оголошенню Росії спонсором тероризму.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>