Ціни на газ у Європі вперше з березня перевищили 3000 доларів за тисячу кубометрів

Біржові ціни на газ у Європі вперше з березня перевищили позначку в 3000 дол за тисячу кубометрів: на тлі заяви «Газпрому» про зупинку «Північного потоку-1» через ремонт.

Про це свідчать дані лондонської біржі ICE.

Так, ціни зростають на понад 19% — вдень 22 серпня вартість газу досягла 3024 дол за тисячу кубометрів.

Раніше, на тлі заяви «Газпрому» про зупинку «Північного потоку-1» через ремонт спотова ціна газу в Європі, зранку в понеділок продовжила зростання і вперше з березня 2022 року перевищила позначку в 2800 доларів за тисячу кубометрів.

Після оголошення «Газпромом» зупинки поставок газу через газогін «Північний потік» на три дні ціни одразу злетіли на 7% до 2800 доларів за тисячу кубів і наблизилися до нового історичного рекорду.

Високі ціни на блакитне паливо утримуються з вівторка, коли «Газпром» заявив, що зимку котирування можуть зрости до 4000 доларів за тисячу кубів. Надзвичайно дорогі контракти зумовлені дедалі більшим скорочення поставок з Росії, що ставить під загрозу вчасне наповнення сховищ у Європі напередодні опалювального сезону та його стабільне проходження.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>