NASA протестувала наземну систему для місії Artemis II

На фото: Астронавти Artemis II

Про це інформує NASA.

Випробування відбулися у Космічному центрі імені Кеннеді у Флориді.

«У середу астронавти NASA Рід Вайзмен, Віктор Гловер і Крістіна Кох, а також астронавт Канадського космічного агентства (CSA) Джеремі Хансен практикували процедури, які вони пройдуть в день запуску, щоб підготуватися до поїздки в космос», — йдеться в матеріалі.

Екіпаж прокинувся у своїх кімнатах в будівлі Кеннеді Neil Armstrong Operations and Checkouts, де вони одягли тестові костюми системи виживання екіпажу Orion, які будуть на них у день старту. Потім вони сіли в новий транспортний флот екіпажу NASA Artemis, який відвіз їх на стартовий майданчик 39B, подолавши дев’ять миль до місця призначення. Вайзмен і Гловер їхали в першому електрокарі, а Кох і Хансен — в другому.

Прибувши на майданчик, космонавти направилися на мобільну пускову установку і піднявся по вежі до білої кімнати всередині рукава доступу екіпажу. Звідти астронавти могли б зайти й вийти з космічного корабля Orion  — але цього разу ракети не було.

«Коли ми виходили з того рукава доступу до екіпажу, у мене просто були зображення всіх тих запусків «Аполлона» і запусків шатлів, які я бачив у дитинстві, і це було нереально. Насправді мені довелося зупинитися і просто залишитися в моменті, щоб по-справжньому в цьому зануритися», — сказав Гловер.

Повідомляється, що це випробування підтвердило, що екіпаж та команди наземних систем у Кеннеді готові та знають, що робити у день старту.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>