Україна може отримати своїх «спостерігачів» в Європарламенті

У Politico написали про те, що президентка Європейського парламенту Роберта Мецола припустила, що українські та молдовські законодавці можуть приєднатися до асамблеї як «спостерігачі», поки обидві країни очікують офіційного вступу до Європейського Союзу.

Минулого року ЄС визнав Україну та Молдову офіційними країнами-кандидатами, незабаром після того, як Росія вторглася в Україну. Відтоді Мецола вимагала початку офіційних переговорів про вступ цього року.

Лідери ЄС мають прийняти рішення про офіційне відкриття переговорів про вступ України та Молдови на грудневому саміті після того, як вони проаналізують довгоочікуваний звіт Європейської комісії, що містить оновлену інформацію про всі країни, які все ще чекають на час.

«Не помиляйтесь: політично, якщо країна дивиться на Європу, тоді Європа повинна широко відчинити свої двері», — сказала Мецола.

Правоцентристський політик припустив, що країнам, які збираються приєднатися, можна запропонувати безліч переваг, починаючи від пільг на єдиному ринку і закінчуючи залученням до молодіжної програми Erasmus.

«Ми можемо навіть піти далі, маючи членів-спостерігачів у цьому парламенті — це речі, які важливі для населення», — сказала вона. «Це залежить від того, що станеться в грудні».

Мецола, яка у свої 44 роки є наймолодшим президентом парламенту в історії, була першим лідером ЄС, який відвідав Київ, зустрівшись із президентом України Володимиром Зеленським 1 квітня минулого року.

«Розширення завжди було найсильнішим геополітичним інструментом Європейського Союзу», – сказав Мецола.

Колишній президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер нещодавно потрапив у заголовки газет, заявивши в інтерв’ю, що нестримна корупція в Україні повинна змусити ЄС двічі подумати, чи дозволити країні приєднатися. Він також розкритикував неназваних голосів за надмірні обіцянки щодо швидкості вступу України до ЄС.

Відповідаючи на запитання про ризик давати помилкову надію на те, що Україна зможе приєднатися до ЄС швидше, ніж реально, Мецола сказала: «Кожна країна має свій власний шлях», зазначивши, що її власній країні, Мальті, знадобилося десять років, щоб вступити. Вона також похвалила швидкий прогрес України у відповідях на першу анкету ЄС.

Вона зосередилася на підготовці, яку ЄС має здійснити, щоб дозволити вступ України, зазначивши: «Не недооцінюйте трансформаційний ефект від того, що ви є країною-кандидатом».

Що стосується потенційних членів-спостерігачів у Європейському парламенті, вона сказала, що їй доведеться підтримувати зв’язок із політичними групами парламенту та розглянути можливість надання такої ж пропозиції шести західнобалканським країнам-кандидатам, які також очікують вступу до ЄС.

Члени Європарламенту-спостерігачі від України та Молдови не матимуть права голосу та будуть призначені, а не обрані; але вони матимуть місця в інституції, яка в будь-якому випадку зросте з 705 до 720 членів після виборів до Європарламенту в червні 2024 року. «Нам потрібно буде побачити, коли це станеться, коли вони отримають право на це», — сказала Мецола.

Згідно з правилами парламенту, тільки після підписання офіційної угоди про приєднання члени Європарламенту можуть зайняти свої місця, а це означає, що до цього можуть залишитися роки.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>