«Зелений кардинал»: видання Politico включило Єрмака в п’ятірку найвпливовіших людей Європи

Про цей йдеться на сайті американського видання.

Видання зазначає, що Єрмака в деяких колах називають «зеленим кардиналом» Києва.

«Це пов’язано з тим, що Єрмак є керівником Офісу Президента України Володимира Зеленського, чиє прізвище походить від східнослов’янського слова, що означає «зелений», а також з тим, що він має звичку відвідувати фотосесії у вбранні кольору хакі у стилі мілітарі», — пише видання.

У 2024 році, коли Зеленський може зіткнутися з перевиборчою кампанією в середині війни, а перспектива тривалого вторгнення «підриває суспільну мораль всередині країни, Єрмак буде ще більш важливим як посередник Президента і його амортизатор», — йдеться у статті.

Єрмак є натхненником прагнення Києва до співпраці з країнами, що розвиваються, з метою вирвати їх з теплих (і багатих на нафту) обіймів російського президента Путіна. Оскільки закордонні поїздки Зеленського обмежені, Єрмак їздив у відрядження по всьому світу від його імені, зустрічався з іноземними високопосадовцями, проводив переговори та укладав угоди (що, згідно з Конституцією України, має належати до компетенції президента, а не керівника його офісу, пише видання).

Видання називає можливо, найбільшим досягненням Єрмака на сьогодні «залучення Китаю за стіл переговорів під час мирних переговорів у Саудівській Аравії» в серпні минулого року. Інший проєкт Єрмака це розширення і посилення антиросійських санкцій як співголови (разом з Майклом Макфолом, колишнім послом США в Росії) Міжнародної робочої групи з російських санкцій, яку прозвали експертною групою Єрмака-Макфола.

«У той час, як Україна розгортає кампанію зі вступу до ЄС і НАТО і водночас бореться за повернення своєї території, Єрмак отримав величезну (дехто вважає, що надмірну) владу як ключовий гравець у воєнному кабінеті Зеленського. Він фактично тримає кермо влади в уряді та парламенті України, дозволяючи своєму босу зберігати руки (і свій міжнародний імідж) чистими», — зазначає видання.

У власному рейтингу Politico, окрім найвпливовішої людини на континенті, список розділений на три категорії – діячі, руйнівники та мрійники – кожна з яких представляє окремий тип влади.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>