Pandora Papers і офшори Зеленського: розслідувачі відкрили доступ до компрометуючих документів

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) виклав у відкритий доступ інформацію про понад 15 тис. офшорних компаній, фондів, трастів та інших організацій. Вони доступні для перегляду в базі даних ICIJ під назвою Offshore Leaks. Про це повідомляють на сайті ICIJ.

Результати дослідження Pandora Papers були оприлюднені 3 жовтня. Журналісти отримали доступ до майже 12 млн конфіденційних файлів від 14 компаній, що надають фінансові послуги в офшорах.

Зазначається також, що ЗМІ опублікували розслідування «Офшор 95» на основі матеріалів Pandora Parers. В цьому розслідуванні йдеться про те, що Володимир Зеленський та його соратники могли створити мережу офшорів у період 2012-2019 років, аби уникнути сплати податків в Україні. Могли отримувати десятки мільйонів доларів від Ігоря Коломойського. Також розслідування виявило причетність президента і цих фірм до переказу на офшорні рахунки $40 млн доларів з «ПриватБанку» від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським.

Крім того, згідно з матеріалами розслідування Pandora Parers, у Лондоні розташована одна з квартир, яку придбав президент України Володимир Зеленський і оформив на осіб із найближчого оточення. Після публікації цієї інформації українська громада в Лондоні провела акцію протесту під будинком, де розташована квартира Зеленського.

«Кожен має відповідати за свої вчинки. Нехай Зеленський відповідає за свої вчинки перед громадянами України. Нехай поверне гроші в Україну. Продасть квартиру чи продасть пару квартир… Нехай їх задекларує», – наголосили активісти.

Скандал пов’язаний з розкриттям офшорів президента Зеленського істотно вплинув на його підтримку в Україні. Після оприлюднення розслідування Pandora Parers соціологічні служби зафіксували різке падіння рейтингу Володимира Зеленського.

Зокрема, опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) 15-18 жовтня 2021 року зафіксувало, що 56,9% українців вірять, що Володимир Зеленський та його бізнес-партнери володіють офшорними рахунками за кордоном, а Ігор Коломойський виводив кошти з «ПриватБанку», в тому числі через «95 квартал».

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>