Обидва трубопроводи Північних були можливо підірвані — аналітики

Місце аварії на трубопроводі Північний потік

Про це повідомляє SVT.

Шведська національна сейсмічна мережа виявила два явних вибухи у районі витоків газу в понеділок. Один із вибухів мав магнітуду 2,3 і був зареєстрований на 30 вимірювальних станціях на півдні Швеції.

«Добре видно, як хвилі відскакують від дна до поверхні. Без сумніву, це був вибух», — зазначив Бйорн Лунд, викладач сейсмології та директор Шведської національної сейсмічної мережі, яка вимірює шведські землетруси та вибухи.

Перший вибух був зафіксований о 2:03 в ніч на понеділок, другий — о 19:04 ввечері в понеділок.

Повідомлення про витік газу надійшло від морської адміністрації о 13:52 та о 20:41 у понеділок — після того, як кораблі виявили бульбашки на морській поверхні.

SVT має координати зафіксованих вибухів, і вони в тому ж районі, де були зареєстровані витоки газу.

За словами Бйорна Лунда, інформація про вибухи передана Збройним силам Швеції.

  • Нагадаємо, сьогодні стало відомо про відразу три підводні аварії на трубопроводах «Північного потоку» та «Північного потоку-2». Російський оператор газогонів назвав їх «безпрецедентними», а німецькі фахівці вбачають у їх виникненні диверсії, не виключено, що з боку Росії. Згодом з’явились фото з місця подій.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>