G20 планує спільну заяву із засудженням російської агресії

Група двадцяти за підсумками саміту все ж планує видати спільну заяву, у якій згадають осуд російської агресії – але не спільний.

Про це повідомляє AFP, за якими новину опублікували інші західні ЗМІ, пише «Європейська правда».

Співрозмовник із США повідомив журналістам на умовах анонімності, що спільна заява все ж готується і що у ній буде у тому числі осуд російської агресії.

«Думаю, ви побачите, що більшість членів G20 чітко засуджують війну РФ в Україні, що вони вважають її першоджерелом велетенських економічних та гуманітарних проблем у світі», – зазначив він.

Посадовець не уточнив, скільки країн із «двадцятки» приєднаються до засудження та як планують оформити неодностайний осуд російської агресії в рамках заяви, якщо вона є спільною – оскільки РФ також серед країн-учасниць.

Раніше схожу інформацію отримало німецьке агентство dpa — за даними від їхнього джерела, Росія готова погодитися з тим, що до підсумкової декларації саміту G20 буде включено пасаж із засудженням війни проти України.

Нагадаємо, на саміті дистанційно виступив і президент України Володимир Зеленський. У промові він кілька разів згадав групу як G19, «викреслюючи» з неї Росію, пояснив, чому для України неприйнятний умовний «Мінськ-3» та розповів, якими Україна бачить 10 кроків для завершення війни і вирішення створених нею проблем.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>